КІПР

Про країну

Невелика держава східного узбережжя Середземного моря є третім за величиною островом Середземномор’я. На Кіпрі гостей чекає класичний середземноморський відпочинок із розвиненою туристичною інфраструктурою, теплим морем і хорошим сервісом. Туризм є значущою складовою економіки країни. Гостинні жителі Кіпру приймають туристів з усією привітністю й добротою.

На території Кіпру розташовується безліч бухт і заток, а зелені долини обрамляють гори. Ландшафтні особливості острова визначаються гірськими ланцюгами, які знаходяться паралельно один одному. Уздовж північного узбережжя простягнулася Кіренійська гряда, звідки в ясну погоду відкривається краєвид на узбережжя Анатолії (80 км від острова). Південно-західну частину Кіпру займає гірський масив Троодос. Тут знаходиться Олімп — найвища точка острова (1951 м). 

Мова: грецька, турецька. Повсюдно вживається англійська, рідше — французька та німецька. Досить велика кількість персоналу в готелях говорить російською мовою.

Населення: за даними на кінець 2013 року: 

  • 72% — греки-кіпріоти (690,900);
  • 17.6% — іноземні резиденти (167,100);
  • 9.6% — турки-кіпріоти (91,000).

Державний устрій: незалежна суверенна республіка Кіпр із президентською формою правління. Законодавчий орган — однопалатний парламент (Палата представників).

Віросповідання: свобода віросповідання. Православні християни — 77%, мусульмани — 18%, інші конфесії — 5%.

Клімат: на Кіпрі переважає середземноморський клімат із довгим сухим літом із травня до середини жовтня і м’якою зимою з грудня по лютий, які розділені короткими осіннім і весняним сезонами. Денні температури протягом найспекотніших місяців (липня та серпня) коливаються в діапазоні від 38 °C до 27 °С. У січні, найхолоднішому місяці, орієнтовна добова температура становить 10 °С. 

Банки і валюта: 01 січня 2008 року Республіка Кіпр ввела євро (€) у якості офіційної валюти, замінивши кіпрський фунт (CY £). Обміняти валюту можна в банку, аеропорту, в обмінних пунктах і готелях. Час роботи банків — з 08:30 до 13:00, вихідні дні — субота та неділя. Готелі, великі магазини й ресторани приймають кредитні картки.

Місцева кухня. Місцева кухня являє собою гармонійне поєднання найкращих традицій грецької та східної кухонь. Сильно виражене грецьке віяння: приготування страв на грилі, велика кількість свіжих овочів, густих супів і кави «по-грецьки». Схід же приніс у кіпріотські страви солодкі поєднання і прянощі, такі як карі, імбир і різноманітні спеції. Численні ресторани й кафе пропонують широкий асортимент страв як національної, так і європейської кухні.

 

КУРОРТИ КРАЇНИ

АЙЯ-НАПА

Молодим і активним туристам рекомендуємо відправитися на курорт Айя-Напа, який славиться активним нічним життям, численними клубами й тавернами. Курорт розташований у східній частині острова, за 8 кілометрів від Протараса, який є зразком сімейного відпочинку. Кращі золотисті пляжі Кіпру знаходяться саме в цьому районі. Усі пляжі Айя-Напи відзначені блакитним прапором за рівень чистоти, інфраструктуру й незмінно високі стандарти ЄС. Також у цій частині узбережжя розвинені водні безмоторні розваги. Найпопулярніші пляжі курорту: жвавий NISSI BEACH з пляжними дискотеками, більш спокійний, орієнтований на сімейний відпочинок MAKRONISOS BEACH і скромний, але чарівний GRECIAN BAY.

ЛІМАСОЛ

Лімасол розташований на березі затоки Акротірі між стародавніми містами Куріон і Аматус. Сьогодні це не тільки друге за величиною місто острова, а й, безумовно, ділова столиця з головним торговим портом. Від Аматуса до центру сучасного Лімасола вздовж набережної тягнеться курортна зона. Це місто вважається одним із найвеселіших місць на острові: тут безліч клубів і розважальних закладів. Вважається найпопулярнішим курортом у російськомовної публіки. Важлива особливість — вигідне місце розташування для знайомства з основними пам’ятками, оскільки місто розташоване посередині між Пафосом та Айя-Напою. Любителям активного відпочинку рекомендуємо звернути увагу саме на курорт Лімасол. Для туристів із дітьми в Лімасолі є три аквапарки, зоосад (єдиний на Кіпрі) і луна-парк.

ЛАРНАКА

Третє за величиною місто країни щорічно приймає велику кількість туристів і пропонує відпочинок за найвигіднішими цінами. Ларнака визнана найстарішим містом Кіпру, знайдені археологами речі свідчать про присутність у цих місцях людей ще 6000 років тому. Інфраструктура має все необхідне для комфортного і спокійного відпочинку. Готелі розташовані здебільшого в туристичній зоні Ларнаки. Море тут неглибоке, вхід дуже пологий, що відмінно підходить для відпочинку з маленькими дітьми. Любителям підводного плавання цікаво буде побачити затонуле поромне судно «Зенобія», верхня частина якого знаходиться на глибині лише 18 метрів, у той час як усе інше — на глибині 42 метрів.

ПАФОС  

Місто Пафос розташоване між берегом і горами Троодос на південно-західному краю Кіпру, є найреспектабельнішим та найелітнішим курортом острова. Передісторія про те, що це батьківщина грецької богині кохання Афродіти, визначила назви багатьох місць і створила над містом особливий романтичний ореол. Пафос — одне з найдавніших міст Кіпру, яке в епоху Римської імперії було столицею Кіпру. Сучасне місто розділене на дві частини — верхній Пафос (комерційний центр міста) і нижній Като Пафос (тут знаходиться більшість пам’яток, ресторанів і готелів). Найкращий піщаний пляж курорту знаходиться в бухті Корал-Бей. Туристам із дітьми варто враховувати, що курорт не орієнтований на дитячий відпочинок.

ПРОТАРАС

Невелике селище розташоване на південному сході острова, за 8 км від одного з найпопулярніших курортів для молоді Айя-Напа. Протарас вважається зразком сімейного відпочинку, спокійним і тихим курортом, який потопає в природній розкоші. Містечко досить молоде та продовжує розвиватися, тому в сезон тут порівняно небагато людей. Красиві скелясті бухти та розкішні піщані пляжі приваблюють кожного року нових гостей. Узбережжя складається з низки невеликих бухт і гаваней зі смарагдовою водою. Найвідомішим пляжем курорту є пляж затоки Фігового дерева.

Динаміка цін

Готелі

: готелі

{{$select.selected.RegionName}}